29 Kasım 2018

Hakkımızda

BİZ KİMİZ

ELEKTROVIEN 2004 yılında ODTÜ KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkez Müdürlüğü’nde kuruldu. 2004 – 2008 tarihleri arasında Restaurant Otomasyon Sistemi, Kablosuz Garson Çağrı Sistemi ürünlerinin AR-GE, üretim, pazarlama faaliyetlerini yürüttü. ASELSAN, GESS Elektronik, Ziraat Bankası başta olmak üzere çeşitli kurumlar için AR-GE çalışmaları yaptı.

2008-2009 tarihleri arasında 16 ay sureyle “Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemi ” projesini TÜBİTAK TEYDEB destekli olarak başarıyla tamamladı ve Sağlık Sektöründe, Çağrı Sistemleri alanında yenilikçi yaklaşımlarıyla yerini aldı. Çok kısa bir zaman içerisinde TÜBİTAK projesini Acil Kod (Mavi-Pembe-Beyaz Kod) ve Acil Servis Konsültan Çağrı Sistemi projeleriyle güçlendirerek bu alanlarda sektörün lider firması oldu.

Acil Kod (Mavi-Pembe-Beyaz-Kırmızı Kod) Sistemleri, Acil Servis Konsültan Doktor Çağrı Sistemi, IP Tabanlı Hemşire Çağrı Sistemi, Ameliyathane Kontrol Paneli,  Tıbbi İzole Güç Panosu, Merkezi Bulut Mimarisine Sahip Yenilikçi Hastane Çağrı Sistemi,  Hasta Takip Sistemi Hasta Bilgilendirme Sistemi,  Acil Hizmetler için Çağrı ve Takip Sistemi,  Merkezi Batarya Sistemli İzlenebilir ve Yönetilebilir Acil Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemi projeleri ile sağlık sektöründe öncü olmayı başardı. ELEKTROVIEN aynı zamanda Turkcell Teknoloji firmasının ITEA2 Teknoloji Partneri olarak Kablosuz Hasta Bilekliği, Kablosuz Anne ve Bebek Bilekliği, Kablosuz Yaka Kartı Konum Tarayıcısı isimli yeni nesil ürünlerin mikroişlemci ve sunucu yazılımları, sistem analizi ve tasarımı, gereksinim analizi, sistem testleri, standart oluşturma ve diğer otomasyon sistemleri ile entegrasyon konularındaki ar-ge çalışmalarını tamamladı.


VİZYONUMUZ

Sağlıkta Acil İletişim, Giyilebilir Sağlık Teknolojileri ve Evde Sağlık Hizmetleri konularında bir yandan yeni ürünler ve sistemler geliştirmek ve bir yandan da kullanılan ürünlerimize yönelik oluşturduğumuz analizler ile gelecekte ihtiyaç olabilecek yeni teknolojilere yönelik çalışmalar yapmaktır.


MİSYONUMUZ

Sağlıkta Acil İletişim, Giyilebilir Sağlık Teknolojileri ve Evde Sağlık Hizmetleri konularında geliştirdiğimiz ürünler ve sistemler ile yerli üretimi teşvik etmek, yeni pazarlar ve istihdam alanları oluşturmak, çalışma alanımıza yönelik yurt dışı ihtiyacı azaltmaktır.


www.callvision.com.tr